BİLGİSAYAR

Haziran 2021’de 2000 Doların Altındaki En İyi 13 Önceden Oluşturulmuş Oyun Bilgisayarı

En İyi 13 Oyun Bilgisayarı

En akıcı ve akıcı oyun deneyimi için bir PC almayı planlıyorsanız, piyasada bu kadar çok seçenek varken muhtemelen çok merak edeceksiniz. Bu nedenle, güçlü performans sunarken size çok zaman kazandıracağı için önceden oluşturulmuş bir oyun bilgisayarı düşünmelisiniz.

Satın Alma Rehberleri
Önceden oluşturulmuş PC, oyun oynamaya başlamanın en kesin yolu ve muhtemelen satın alabileceğiniz en uygun maliyetli donanımdır. Bir sistem satın aldığınızda, yalnızca donanımı içine almakla kalmaz, aynı zamanda sisteminiz için en iyi RAM için en iyi işlemciyi arayarak zamandan tasarruf eder ve hepsini kendiniz monte eder ve doğru şekilde açılması için dua edersiniz. Bununla birlikte, kendi bilgisayarınızı oluşturmak gibi, paranızı en çok ihtiyaç duyulan yerde harcadığınızdan emin olmak istersiniz.

1. Grafik kartı
İlk olarak, oyun oynadığınız oyun monitörü veya 4K TV için gereken grafik kartını almaya öncelik vermelisiniz. Sadece 1080p ekranda oyun oynuyorsanız, Nvidia GTX 1660’tan daha iyi bir şey yoktur. Benzer şekilde, modern oyunların çoğunu herhangi bir çözünürlükte rahatça oynamak için yalnızca en az dört çekirdekli bir Intel Core i5 veya Ryzen 5 işlemciye ihtiyacınız var.

Uygun fiyata oyun bilgisayarı istiyorsanız, sistemdeki en önemli bileşen grafik kartıdır. Bu, kurulumu yapacak veya bozacak ve tüm oyunlarınızın harika görünmesini sağlamaktan sorumlu süper modeldir. Grafik kartı ne kadar güçlüyse, kare hızı o kadar yüksek, daha yüksek çözünürlükte daha akıcı ve oyununuz o kadar iyi görünür. Grafiklere gelince, 2000 dolarlık bir PC, modern oyunların çoğunu çalıştırabilen bir NVIDIA GeForce RTX 3070’e sahiptir.

2000 doların altındaki bu en iyi önceden oluşturulmuş oyun bilgisayarı , önerilen seviyelerde en büyük bilgisayar oyunlarından bazıları olan GTA V, PUBG, Red Dead Redemption 2, Apex Legends, Minecraft ve Fortnite’ı çalıştırabilir.

2. CPU
CPU, aritmetik, mantıksal ve karşılaştırma hesaplamaları yaparak bilgisayar programlarının talimatlarını yürüten bilgisayarlardaki elektronik devreler olan, kabaca merkezi işlem birimi olarak tercüme edilen Merkezi İşlem Birimi anlamına gelir. ve kodla belirtilen temel veri içe/dışa aktarma işlemleri. Şu anda Intel ve AMD, CPU üretim pazarındaki iki büyük oyuncu.

Intel veya AMD seçimi o kadar önemli değil çünkü aynı segmenti düşünürseniz bu iki markanın ürünleri neredeyse eşit güçte, ihtiyacınıza uygun doğru CPU’yu seçmeniz önemli.

2000 doların altındaki AMD önceden oluşturulmuş oyun bilgisayarları için önerimiz: Skytech Shiva Oyun Bilgisayarı Masaüstü – AMD Ryzen 5 5600X .

2000$’ ın altındaki Intel önceden oluşturulmuş oyun bilgisayarları için önerimiz : CUK Mantis Oyun Bilgisayarı Intel Core i7 .

3. Anakart veya Anakart
Anakartlar ürün grupları, üreticiler, GIGABYTE, MSI, ASUS dahil… farklı fiyatlar, yuva sayısı, bağlantı noktası, hız aşırtma gibi yardımcı özellikler açısından çeşitlilik gösterir, ancak temel olarak iki ana hatta ayrılır: Intel için CPU ve AMD CPU için.

Biraz hız aşırtma yapmak istiyorsanız, -K işlemcili bir Intel Z anakartı veya herhangi bir AMD CPU’lu herhangi bir AMD anakartı seçin. Temel olarak, anakartlar giriş seviyesinden üst seviyeye kadar türlere ayrılır. Intel’in H < B < Z ön eklerine sahip anakartları vardır. AMD’nin A < B < X ön eklerine sahip anakartları vardır.

Bu aynı zamanda video düzenleme programları gibi zorlu uygulamalar için de geçerlidir ve benzer ana akım oyun bilgisayarlarından daha düşük bir fiyatı vardır. Tüm önceden oluşturulmuş oyun bilgisayarları yükseltilebilir olacak şekilde tasarlandığından, bileşenleri yalnızca yeterli yetenek ve ihtiyaçlarınız olduğunda yükseltebilirsiniz.

4. RAM
Bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, genel görevler için 8 GB RAM seçebilirsiniz, ancak daha büyük oyunlar oynamak, daha iyi videolar görüntülemek veya akış sırasında oynamak istiyorsanız 16 GB, hatta 32 GB RAM’i düşünün.

Önerilen ürünler listemizde, bu oyun bilgisayarlarında çoğunlukla 16 GB olmak üzere 16 GB veya 32 GB RAM bulunur. Ayrıca biraz video düzenleme veya tasarım yapıyorsanız , 32 GB RAM’e sahip CUK Mantis Oyun PC’sini şiddetle tavsiye ederiz . Tabii ki, tüm bunlar tüm oyunları ve görevleri oldukça iyi halledebilir, ancak işleme söz konusu olduğunda 32GB çok yardımcı olur.

5. Bileşen (2000$ toplam maliyete göre)
VGA: %30-40

CPU: %15-20

Anakart: %10-15

RAM: %10-15

PSU (güç kaynağı): %7-10

Kasalar ve Hayranlar: İhtiyaçlarınıza, tercihlerinize ve bütçenize bağlı olarak, ancak PC’nizin bileşenlerini korumak ve soğutmak için yeterince iyidir.