MUTFAK

2021 Alışverişi İçin En İyi 12 En İyi Ticari Espresso Makinesi

En İyi 12 En İyi Ticari Espresso Makinesi

İnternette ” En İyi Ticari Espresso Makineleri ” kelimesini arattığınızda milyonlarca sonuç karşısında şaşkına döneceksiniz. Farklı gereksinimler talep eden çok sayıda ticari espresso makinesi vardır.

Giriş
Bir kahve dükkanı açmak istiyorsanız, espresso vazgeçilmez bir içecek ve İtalyan tadında lezzetli kahveler yaratmak için en iyi ticari espresso makinesine ihtiyacınız var . Otantik İtalyan tarzında zengin espresso fincanları yaratmak için önce kendinize en iyi espresso makinesini hazırlamalısınız. Bu makineler, 88 ila 94 derece C aralığında su sıcaklığını sağlayacak, püre haline getirilmiş kahve tozu ile yaklaşık 9 bar’lık bir başlangıç ​​basıncı ile preslenecek ve garanti edilen akış süresi yaklaşık 25 saniyedir.

Hızlı çalışma hızı, daha yüksek kapasite, mükemmel kahve kalitesi, yüksek dayanıklılık, lezzetli cappuccino, latte ve güçlü aromalı espresso oluşturmaya yardımcı … ticari espresso makinesinin çekici özellikleridir. Ancak kafeniz için hangi cihazı seçeceğinizi merak ediyorsunuz. O zaman endişelenmeyin çünkü en iyi ticari espresso makinesini seçmenize yardımcı olacak bilgileri sağlayacağız . Peki hemen atlamadan ne bekliyorsunuz!

Türler

Ticari espresso makinesi, kafeler, restoranlar ve oteller için özelleşmiş, büyük hizmet kapasitesiyle çalışan bir makine serisidir. Profesyonel kahve makinesi sadece Espresso kahve yapma işlevine sahip değildir, aynı zamanda sütlü Cappuccino, Latte Art yapabilir. Doğrudan makineye su besleme sistemleri ile 5 litre veya daha fazla kazanlar. Ticari bir espresso makinesi, Espresso’yu Barista gibi standart bir tada sahip son derece hızlı hale getirmek için genellikle 1-2 kulp ile donatılmıştır. Şu anda 4 popüler espresso kahve makinesi türü bulunmaktadır: Mekanik makineler, Yarı otomatik makineler, Otomatik makineler, Süper otomatik makineler.

1. Mekanik makineler

Mekanik makine, pistonlu kahve makinesi olarak da bilinir ve özellikle ev kahve makinesi pazarı için kullanılır. Bu makine serisi, giderek azalan talep nedeniyle piyasada yavaş yavaş kayboluyor. Bu makinenin mekanizması çok basittir ancak birçok İtalyan Barista tarafından güvenilmektedir çünkü bu espresso makinesi zaman basıncını ve kahvenin içinden akan su miktarını mükemmel bir tada sahip olarak kontrol edebilmektedir.

Ayrıca mekanik bir makine olduğu için, günde 300 fincandan fazla kahve servisi yapmak zorunda olan çok müşterisi olan veya işe yakın kafeler gibi belirli zaman dilimlerinde müşteri sayısı artan kafeler için uygun değildir. Ziyaretçi sayısı çok artacak ve bu makineler hizmet veremeyecek.

Ancak küçük şirin bir kafeniz varsa ve sadece belirli müşterilere hizmet veriyorsanız Bodum 1928-109S 8 Cup 34 oz Chambord French Press Kahve Makinesini kaçırmamalısınız . Bu makine, dünya çapındaki Fransız basını tarafından kahve yapmanın en iyi ve en yeşil yollarından biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca, bu makinenin elektriğe ihtiyacı yoktur, bu da tasarruf etmenize ve elektrik sorunlarından kaçınmanıza yardımcı olur. Ayrıca ucuz olmaları ve bakım maliyetlerinin düşük olması onları seyyar kahve arabalarında veya fuarlarda hizmet vermek için en iyi ticari espresso makinesi yapmaktadır.

2. Yarı otomatik makineler

Bu makine serisinde genellikle bir grup bulunur, nadiren 2,3 veya 4 grup bulunur. Bunun nedeni, bu tür baristaların bunu durdurmak için izlemesi gerektiğidir, bu nedenle ne kadar çok grup olursa, aynı anda çok fazla şey yapamayacakları için kullanımı o kadar zor olur.

Ayrıca bu makine, mükemmel kahveyi yaratabilmek için kahve hazırlamayı bilenlere de ihtiyaç duyuyor. Çünkü çok müşteri varsa, barmenler süt çırpmak, espresso yapmak ve mocha yapmak için çikolata eklemek gibi birçok şey yapmak zorunda kalacaklar. Brista profesyonel değilse, bu makineyi kullanırsanız ortalığı karıştırmanız ve hasar almanız mümkün olacaktır.

Yarı otomatik bir kahve makinesi satın almak istiyor ancak kullanımının ne kadar zor olduğu konusunda endişeleriniz varsa, kullanımı kolay basmalı düğme kontrollerine sahip Gaggia RI9380 / 46 Classic Pro Espresso Makinesi’ne göz atabilirsiniz . Bu makine ayrıca ticari bir üç yollu solenoid valfe sahiptir. Su deposu kapasitesi 2,1 litre

3. Otomatik makineler

Otomatik kahve makineleri, en iyi espressoyu üretmek için öğütülmüş kahveden sıkmaya, sıkıştırmaya (veya İngilizce olarak demlemeye) kadar hepsi bir arada bulunan kahve makineleridir. İşiniz sadece bir paket kahve almak (unutmayın kavrulmuş kahve, herhangi bir aroma ile tatlandırılmamış, soya fasulyesi, bamya karıştırılmamış) makineye girip düğmeye basmak. Bu makine o kadar kullanışlıdır ki, bir düğmeye basarak lezzetli bir fincan kahve içebilirsiniz.

Bu otomatik kahve makinesi hattı, her grupta 5 adet kısa/uzun tek, kısa/uzun çift ve bir adet manuel düğmeyi ayarlamak için 5 adet buton gibi üstün avantajlara sahiptir. Bu manuel düğme önemlidir, çünkü en talepkar müşterilere hitap etmek için kendi espresso programınızı saklamanıza ve özelleştirmenize olanak tanır. Örneğin, Entegre ayarlanabilir manuel köpüklü De’Longhi ECAM35020W Dinamica Otomatik Kahve , Barista deneyimi gerektirmeden zengin, kremsi, uzun ömürlü latte ve kapuçinolar için buhar ve köpük seviyelerini özelleştirmenize olanak tanır.

4. Süper otomatik makineler

Otomatik kahve makinesinin daha yükseltilmiş bir versiyonudur. Süper otomatik makinenin her birimi, su deposundan (doğrudan harici bir kaynaktan su bağlama seçeneği ile), çekirdek haznesinden, şekerli endüstriyel çelik tahıl değirmenine kağıt hamuru haznesinden daha büyük bir yükseltme alır. büyük cam, 2 su ısıtıcısı. Espresso, cappuccino, latte gibi sofistike İtalyan kahvesi yemekleri bu makine ile hızlı ve kolay bir şekilde yapılır. Bir içeceğin adına denk gelen 1 tuşa basmanız yeterlidir, makine tüm adımları otomatik olarak gerçekleştirir. Bitmiş ürün, profesyonel bir mekanik makineye eşdeğer lezzetli bir sıcak kahve fincanıdır.

Süper otomatik makinenin yapısı oldukça karmaşıktır ve iyice temizlemenizi gerektirir. De’Longhi ESAM3300 Süper Otomatik Espresso / Kahve Makinesi gibi birçok makinede otomatik döngü temizleme, makine durumunu teşhis etme ve LCD bildirimi bulunur . Bu makine, aylık kimyasal temizleme tabletleri gerektiren rakip makinelerin aksine, diğer markaların temizleme süresinin yarısını gerektirir. Bu, piyasada bulunan en iyi ticari espresso makinelerinden biridir.

Satın Alma Rehberleri
Piyasada pek çok kahve makinesi türü var, sayısız marka var, birçok insan hala uygun bir kahve makinesi seçme konusunda kafa karıştırıyor, üstelik satıcı kahve makinesini tam olarak anlamamış olabilir. alıcıların talebi nasıl karşılanır. Bu nedenle, dükkan sahibinin çok göz alıcı bir makine aldığı ancak kullanamadığı, tasfiye edilmesi gerektiği, insanları üzen, yeni alınan model için mevcut karardan dolayı hayal kırıklığına uğrayan şeyler vardır. Restoran ihtiyaçlarınıza uygun en iyi ticari espresso makinesine yatırım yapma kararında ve seçiminde daha doğru anlamak ve değerlendirmek . Aşağıdaki kriterlerden bazılarına dayalı olarak görüşlerimizi sunmak istiyoruz.

1. Kapasite

Kafe için kahve makinelerinin çoğu mekanik veya yarı otomatiktir. Restoranın büyüklüğüne ve müşteri sayısına göre 1, 2 veya 3 grup seçmeye devam edeceksiniz. 100 – 150 fincan arası bardak sayısı ile (küçük ölçekli veya paket servis), 1 grup makine makul bir seçimdir. 250 bardak/gün’den fazla, lütfen 2, 3 grup makinelere bakın.

Kafeler için en iyi eşleşme iki sıralı otomatik ve yarı otomatik makinelerdir. Temel olarak, ikisi de profesyonel kahve makinesidir. Ünlü bir markanın yarı otomatik espresso makinesi olan Breville BES920XL Çift Kazanlı Espresso Makinesini inceleyebilirsiniz . Breville makineleri, profesyonel bir kahve yapma stili isteyenlerden her zaman memnun kalır. Bu makine çok büyük değil ama kalabalık kafelerde hizmet verebilecek büyük bir kapasiteye sahip.

Ve büyük kapasiteli otomatik kahve makinesi bulmak isterseniz Gaggia Brera Süper Otomatik Espresso Makinesine başvurabilirsiniz . Bu makine hızlı ısınma süreleri ve sağlam demleme ve buharda pişirme işlemleri. Desteklenen kahve türleri : Çekilmiş kahve, Tam kahve çekirdekleri.

2. Ticari marka

Hakiki mallar, dikkat etmeniz gereken şeydir. Bir kahve makinesi satın alma deneyimine göre, orijinal kullanılmamış bir kahve makinesi sıkıca paketlenmiştir. Kutu içerisinde elektrik kablosu, kulp, kullanım kılavuzu gibi aksesuarlar mevcuttur. Özellikle makine üzerindeki bilgiler paket üzerindeki bilgilerle aynıdır. Sahiplerinin kahve makinelerinin yanı sıra İtalya, İspanya veya Amerika’dan – özellikle İtalya’dan markalar çok güvenilir. Çünkü burası Espresso’nun beşiği ve kahve makinesi montajı yapan fabrikaların çoğu burada yoğunlaşıyor.

Dünyanın en çok satan kahve makinelerinden biri olan ve yüzlerce kişinin kullandığı Breville BES870XL Barista Express Espresso Makinesi ile güvenebileceğiniz markalardan biri de Breville .

Ya da Delonghi markasına ait ürünleri tercih edebilirsiniz. Delonghi, kahve makineleri gibi yüksek kaliteli ve İtalyan tasarımlı ürünlerle ev aletleri üretiminde dünya lideri olan İtalya’dan bir üreticidir.

Delonghi kahve makinesi, birçok ofis ve hanenin “avladığı” ve satın aldığı “sıcak” bir üründür. Göz alıcı ve kompakt tasarımı, son derece güçlü çalışma kapasitesi ile kahve çekirdeklerini son derece düşük gürültü ile öğütebilir. Örneğin De’Longhi ESAM3300 Süper Otomatik Espresso’yu ele alalım.

3. Bütçe

Pek çok nedenden dolayı çoğu para biriktirmek ister, o kadar çok kişi ilk kez dükkân açtıklarında sadece mini kahve makinesi almaya karar verirler. Bilinmeyen menşeli ucuz ürünler bile satın alın. Gerçekten yanlış! Bunun nedeni, mini kahve makinelerinin sadece ev kullanımına uygun olması, günlük bardak sayısının sadece 20 bardak kadar doldurulmasıdır (daha fazlasını yapmak hala mümkündür ancak kahvenin kalitesi düşecektir). Telefonu birkaç düzine bardak için “gong” alırsanız, birkaç hafta sonra bilgisayarınız “boşalacak” ve artık kullanılmayacaktır.

Makul bir fiyata bir kahve makinesi almaya çalışın. Normalde 100 doldurulabilir bardağı olan küçük dükkanlar için 400 ile 1000 dolar arasında bir makine fiyatı makul. Örneğin Breville BES870XL Barista Express Espresso Makinesini alın . Elbette Breville BES980XL Oracle Espresso Makinesi gibi 1000 dolardan fazla olan bir makine, birçok teknolojiyi entegre edecek, 500 dolarlık bir makineden saatte daha fazla fincan demleyecektir . Ama temel olarak, 100 bardak yeniden doldurulmuş küçük bir dükkan için bir kahve makinesine ihtiyacınız varsa, yine de 500 dolarlık bir makine için iyidir.

4. Garanti

Şu anda piyasada yüzen birçok kahve makinesi türü var ve ürünün olağanüstü özellikleri hakkında çok şey reklamı yapıyor. Ancak, bu ürünü satın aldığınızda, özellikler çalışmayabilir veya espresso makinesini birkaç kez kullanmanız tek başına bir çöplükte çöpe atılacaktır. Bu yüzden ünlü bir markadan makine almanın yanı sıra o ürünün garantisini de göz önünde bulundurmalısınız. Bir espresso makinesinin genellikle bir yıllık garantisi vardır.

Bu yüzden ünlü bir markadan makine almanın yanı sıra o ürünün garantisini de göz önünde bulundurmalısınız. Bir espresso makinesinin genellikle bir yıllık garantisi vardır. Örneğin Rancilio Silvia Espresso Makinesi , bir yıllık ücretsiz garantiye ek olarak, 4 yıl içerisinde bakım onarıma da gidebilir, sadece birkaç on dolar ile herhangi bir riskin önüne geçebilirsiniz.

5. Kazan boyutu

Kazan boyutu size makinenin buhar ve sıcak su kapasitesini söyler. Bir musluk makinesi genellikle yaklaşık 1.8 – 5 litre, iki musluk 5 – 12 litre, 03 musluk 11 – 18 litre, 04 grup 20-22 litre kazan kapasitesine sahiptir.

Dükkanınız genellikle 30 ml sunuyorsa, Rancilio Silvia Espresso Makinesi gibi bir espresso makinesi kullanın . Mağazanız 60ml (çift atış) sunuyorsa, seçim yapmak La Spaziale Mini Vivaldi II’yi seçmenize yardımcı olacaktır . Doğru su ısıtıcısıyla doğru kahve makinesini seçmek, en iyi ticari espresso makinesini bulmanıza yardımcı olacaktır .

SSS
1. Profesyonel bir kahve makinesi ne kadar süre kullanılır?

Aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey, profesyonel bir kahve makinesi kullanırken kahve yapmak için asla tereyağlı kahve kullanmamanız gerektiğidir. Kahvedeki tereyağı, mekanik endüstriler veya endüstriyel ekipmanlar tarafından kullanılan tereyağı değil, gıda endüstrisi için tereyağı olduğundan, kazanda, demleme grubunda, kahve değirmeni bıçaklarında sıkışacaktır. Bu, makinenin parçalarına çok çabuk zarar verir.

Kahve makinelerinin düzenli olarak profesyonel temizliği: Sıklıkla kahve makinelerini temizlemenin sadece temizliğin dışında olduğunu düşünürsünüz, bu yeterli değildir. Kahve makinesini temizlemek için, makinenin uzun ömürlü olması için son derece önemli olan makinedeki diğer kirlerin yanı sıra kalsiyumu da gidermek için özel bir deterjan kullanmanız gerekir.

Ayrıca Rancilio Silvia Espresso Makinesi gibi uzun garantili ve 4 yıllık paket satın aldığınızda size hiçbir maliyeti olmayan makineler satın almalısınız .

2. Profesyonel kahve makinesi hangi şirket en iyisidir?

İlk ve her zaman en iyi profesyonel kahve makinesinden bahsederken bahsettiğimiz kahve makinesi Rancilio – İtalya’da ve dünyada, özellikle zor pazar Japon, Kore veya Amerikan hesaplamasında uzun süredir devam eden bir marka. Rancilio, çok sessiz pompa, lezzetli espresso, çok standart köpürme kolu, 11 litre kapasiteli büyük boyler ve 1 kat yalıtım koruması ve ayrıca ısı koruması gibi üstün özelliklere sahiptir. makinede hızlı artış. Örneğin bu Rancilio Silvia Espresso Makinesini alın .

3. Kahve makinesini neden her gün temizlemek gerekiyor?

Uzun süre kullanılan kahve makinelerinde grup başlığı, duş, borular gibi kısımlarda kahve yağı ve kalsiyum birikimi olur ve değiştirilecek olan kahve ekstraksiyonuna yol açar, zor kokar. ayı. Barista olarak kalıntıları oradan uzaklaştırmak için günlük ve periyodik temizlik yapmanız gerekir. Aynı zamanda, lastik contaları değiştirme, kazanı ıslatma, kahve yapma makinesi çerçevesini temizleme (yoğun temizleme) adımlarını gerçekleştirmek gerekir.

Veya otomatik temizleme sistemli H anchen Süper Otomatik Espresso Makinesi Dual Colo gibi bir Süper Otomatik espresso makinesi seçebilirsiniz . Bu süper otomatik espresso makinesi, açıldığında veya kapatıldığında, dahili sirkülasyon sistemini temizlemek için otomatik olarak bir temizleme programı başlatır, hijyeniktir ve sizi temizlik zahmetinden kurtarır.

4. Otel restoranı için uygun kahve makinesi?

Ekonomik gelişme zamanlarında, günümüzde çoğu restoran ve otel, hızlı ve rahat bir şekilde kahve yapmak için kahve makinesi kullanıyor. Çünkü restoran çok sayıda müşteriye sahiptir, ancak lezzet için çok önemli değildir ve çok fazla kahve çeşidine ihtiyaç duyar. Bu yüzden Gaggia RI9380 / 46 Classic Pro Espresso Makinesi gibi makineler daha uygun olacaktır. Bu makine 2.1 litrelik bir su deposuna sahiptir ve kullanımı kolaydır. Bu, en iyi ticari espresso makinelerinden biridir .

5. Otomatik kahve makinesi mi yoksa yarı otomatik kahve makinesi mi satın almayı seçmelisiniz?

Otomatik kahve makinesi hattı, kahve yapımında uzman olmayanlar içindir. Başka bir deyişle, kullanıcıların lezzetli bir fincan kahve içmek için bir düğmeye basmak gibi birkaç basit işlemi gerçekleştirmeleri yeterlidir. Daha net bir resim için De’Longhi Dinamica Otomatik Kahve’ye göz atabilirsiniz .

Otomatik kahve makinelerinin avantajı, işlemin basit olmasıdır, çok fazla seçeneği hatırlamanıza gerek yoktur, yukarıdakilerin tümüne göre su miktarına, makinenin demleme süresine dikkat edin. ayrıntılı olarak programlanmıştır. Bu programlama size zaman kazandıracak ve yine de lezzetli ve kaliteli bir kahve fincanına sahip olacaksınız. Sadece bu değil, bu ürün grubu kompakt bir tasarıma, zarif ve lüks renklere sahiptir. Kafeler, restoranlar, ofisler ve evler için uygundurlar.

Otomatik kahve makinesi hattı ile karşılaştırıldığında, yarı otomatik kahve makinesi kullanıcıyı daha fazla işlem kullanmaya zorlar, daha fazla zaman alır ve kahvenin kalitesi iş gibi birçok faktöre bağlıdır Deneyde, operatörün karıştırma yöntemi üretecektir. farklı kalite kahve. Bu ürün grubu, daha fazla “fazla” zamana sahip olmanın yanı sıra, karışım konusunda bilgili olanlar için uygundur.

Makinenin avantajları açısından ise hazırlama süresi oldukça hızlıdır, ancak kullanıcıların otomatik kahve makinesinin hareket etmesi gibi doğrudan makineye tohum atmak yerine daha fazla kahve değirmeni satın almaları veya dışarıdan kahve tozu satın almaları gerekir. Makinenin fiyatı da otomatikten çok daha ucuz. Örneğin Gaggia RI9380 / 46 Classic Pro Espresso Makinesi 500 doların biraz altında.