Bebek Battaniyesi Satın Alma Rehberi

DOĞRU BEBEK BATTANİYESİNİ SEÇMEK

Hayatının ilk birkaç ayında bebeğiniz çok fazla zaman geçirecektir. Bu nedenle doğru bebek battaniyesini seçmek hem konforu hem de güvenliği açısından çok önemlidir. Her ailenin farklı ihtiyaçları vardır, ancak hangi battaniyeyi satın alacağınızı düşünürken aklınızda bulundurmanız gereken bazı ortak faktörler vardır.

MALZEMEYİ DİKKATLİCE SEÇİN

Bir bebek battaniyesi, hassas cilt üzerinde nazik ve uykuyu rahatlatmak için nefes alabilen malzemelerden yapılmalıdır. Bir battaniyenin nefes alabildiğinden emin olmak için nasıl test yaparsınız? Şaşırtıcı derecede basit ve düşük teknolojili – battaniyeyi bir vantilatörün yanında tutmanız yeterli. Battaniyenin içinden esintiyi hissedebiliyorsanız, malzeme nefes alabilir. Nefes alabilen iyi bir malzeme mi? Pamuk. Organik pamuk arayın ve mümkünse sentetik malzemelerden kaçının.

Ayrıca bebek nevresim takımları makalesini de inceyebilirsiniz.

Ayrıca mevsime uygun bir battaniye aldığınızdan da emin olmak istersiniz. Kışın daha ağır, yazın ise daha hafif bir battaniyeye sahip olmak isteyeceksiniz. Kış için daha ağır bir battaniye aldığınızda, yorgan veya yumuşak ve ağır bir yorgan almayın. Bunlar ABÖS – Ani Bebek Ölümü Sendromuna katkıda bulunabilir. Yerel ikliminizi de aklınızda bulundurun: Sıcak bir iklimde yaşıyorsanız çok kalın battaniyeye ihtiyacınız olmayacak, ancak daha soğuk bir iklimde yaşıyorsanız, bebeği sıcak tutmak için daha kalın bir battaniye isteyeceksiniz. kış ve ötesi.

GÜVENLİK BİR ZORUNLULUKTUR

Bebek battaniyeleri hakkında düşünürken güvenlik kesinlikle çok önemlidir. Gevşek püsküllü, saçaklı veya kurdeleli battaniyelerden kaçının; bebekler bunlara karışabilir. Bu, bebek yaşlandıkça biraz daha az sorun haline gelir.

Kısa bir süre önce Aden + Anais’in Organik Rüya Battaniyesini inceledik ve sevdik (küçüğümüz gibi). 4 kat hafif, nefes alabilen, organik pamuklu tülden yapılmıştır ve püskül veya saçak içermez. Makinede yıkanabilir ve ön yıkamalıdır, sarılmaya hazırdır.

BOYUTU UNUTMAYIN

Bebek battaniyesinin boyutu önemlidir – bebeği sıcak tutacak kadar büyük, ancak boyutu onları boğacak kadar büyük olmayan bir battaniyeyi istersiniz. Standart battaniye boyutu 45 45 x 45 ″ ila 60 arasındadır. Bu büyüklükteki bir battaniyenin çok yönlülüğü vardır: Yatak takımı, yer paspası olarak kullanılabilir ve hatta bebeğin odasını dekore etmek için duvara asılabilir.

BATTANİYENİN DIŞINI DÜŞÜN

En iyi bebek battaniyeleri bazen battaniye değildir! Uyku tulumu hem çok küçük bebekler (0-5 ay) hem de biraz daha büyük (5-12 ay) bebekler için mükemmel bir seçenek olabilir. Uyku tulumu, beşikteki gevşek battaniyelerle ilgili endişeleri ortadan kaldırır ve bu da uyuyan bir bebeği boğabilir. Aynı zamanda bebeğin gecenin ortasında battaniyeyi fırlatmamasını sağlar – bu da onları genellikle ağlayarak uyandırır.

Klasik uyku tulumu Aden + Anais gelen, kolayca bebeğin pijamalarını üzerine takılarak, bu gece bebek bezi değişiklikleri için bir fermuar gövdeye sahiptir. Kolay temizlik için makinede yıkanabilir ve aşırı ısınmayı önlemek için ultra nefes alabilir. Küçük çocuğumuzu kundaklamayı bıraktığımızda ve büyük bir battaniyeye geçmeden önce bunu harika bir seçenek olarak gördük.

Kaynak: https://www.eniyi5ler.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir