Araç Kameralarının Gerekliliği

İyi bir araç içi kamera veya kontrol paneli kamerası, bir çarpışma durumunda ne olduğunu kanıtlamaya yardımcı olmak veya sizi yanlış iddialardan korumak için yüksek kaliteli video görüntüleri üretebilir. Ancak piyasadaki tüm araç içi kameralar paranıza değmez. Araç içi kameralarla ilgili derinlemesine testlerimiz, farklı modeller arasında kalite açısından büyük farklılıklar olduğunu ortaya koymaktadır. Aşağıda, sizin ve bütçeniz için en iyi araç içi kamera modeliniseçmek için bilmeniz gerekenleri açıklıyoruz. Çok değerli bir araç kamerası için oranların üzerinde ödeme yapmanız gerekmez. Zorlu laboratuar ve yol testlerimizde hangi modellerin en iyi sonucu verdiğini görmek mi istiyorsunuz? Doğrudan en iyi araç kameraları seçimimize gidin .

Yoldayken, güvenli bir yolculuk yapmak için gerekli tüm önlemleri almak istersiniz ve bir ön kamera, her araba için temel bir donanımdır.

Bu özellikle, işe ya da okula gidip gelirken ya da hafta boyunca aileniz için yaptığınız tüm işler için her gün çok fazla araba kullanmak zorunda olan insanlar için geçerlidir.
Bazı otomobiller halihazırda kurulu bir ön panel kamerası ile gelecek olsa da, bu özelliğe sahip olmayan bir araba satın aldıysanız, yine de gösterge kameranızı takarak bu teknolojiyi kullanabilirsiniz.

Çoğu gösterge kamerası basit kayıtlar yapabilirken, gelişmiş bir araç kamerası bir kaza geçirmeniz durumunda size yardımcı olabilir, sensörler çarpışmayı izler ve kaydı yalnızca polisle değil, aynı zamanda bir hak talebinde bulunurken yardımcı olacak GPS bilgileriyle kaydeder.

Sorun şu ki, piyasadaki çeşitli dashcam’leri araştırmak ve karşılaştırmak için çok az zamanınız var. Bunu göz önünde bulundurarak, karar verme sürecinizde size yol göstermeye yardımcı olmak için 2020’de mevcut olan en iyi dashcams için bir rehber sunmak istedik.
Düşünülmesi gereken şeyler

1. Kamera Kalitesi

Dikkate alınması gereken ilk şey, kameranın kalitesidir. Bir kazaya karıştığınızda kötü görüntü kaydeden bir kamera ne işe yarar? Çoğu kameranın 720p ila 4K çözünürlükleri vardır. Doğal olarak, daha net görüntüler elde etmek için daha yüksek çözünürlüklü olanı seçmek en iyisidir.

2. Montaj Seçenekleri ve Batarya

Kamerayı ön cama veya ön panele nasıl monte edeceksiniz? Çoğu kamera, ön cama taktığınız bir emme yuvasıyla birlikte gelir. Öte yandan bazı bağlarda, arabada belirli bir yere yapıştırdığınız yapışkan bir bant bulunur. Bu tür bağlantılardan biri, bir ucunda yapışkan ve bir mıknatıs, diğer ucunda ise cihaz ve başka bir mıknatıs bulunan manyetik bağlantılardır.

Genellikle onu çalıştırmak için kameradan arabanın aküsüne giden bir kablo vardır. Bazı araç içi kameraların yerleşik bir pili vardır, bu da arabanızı park ettikten sonra çalışabilecekleri anlamına gelir. Bir araç içi kamera satın almadan önce, hangi montaj seçeneklerini ve pili tercih ettiğinizi bildiğinizden emin olun.

3. Görüş Açısı

Dahası, geniş açılı bir merceğin daha iyi bir görüş açısına sahip olmasını isteyip istemediğinizi düşünün. 120 derece iyidir, ancak daha geniş bir görüntüye sahip olmak ve çekimde daha fazlasını görmek için en az 130 derece açılı lensi hedefleyin.

4. Ek Özellikler

Ayrıca bağlantı seçenekleri, GPS, gece görüşü seçeneği veya kameranın bir hafıza kartıyla gelip gelmediği gibi ek özellikleri aramanız gerekecektir. Wi-Fi varsa, görüntüleri kablosuz olarak cihazınıza aktarabilirsiniz. GPS konumu, belirli bir çekim yapıldığında nerede olduğunuzu belirlemek için kullanışlıdır. Gece görüşü karanlıkta çekim yapmanıza yardımcı olacaktır. Son özelliğe gelince, tüm araç içi kameraların verileri depolamak için bunları kullandığını bilmelisiniz.

Bununla birlikte, her model ürünle birlikte verilen bir hafıza kartıyla birlikte gelmez, bu nedenle ayrı olarak satın alabileceğinizi bildiğinizden emin olun.

5. Fiyat

Son olarak, araç kameranız için fiyatı ve ne kadar bütçeniz olduğunu düşünün. Çoğu temel kamera fiyatı 50 dolardan 500 dolara kadar değişir. Üst düzey kameralar çoğunlukla profesyonel sürücüler veya sürüş güvenliğini öncelik listelerinin en üstüne koyanlar tarafından kullanılır.

https://www.eniyi5ler.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir